Конспекти

Позакласний захід «Стежки країни Здоровя»
для учнів 2 класу
В рамках проведення Форуму педагогічних ідей  «Урок»

       Тема.  Виховна година «Стежки країни Здоровя»
       Мета: закріпити уявлення дітей про те, що найдорожчий, безцінний скарб, що має людина – це здоров’я, а сім’я – осередок його збереження; заохочувати учнів турбуватися і дбати про власне здоров’я; пробуджувати почуття дружби, колективізму та бажання співпрацювати в групах;  сприяти зміцненню учнівського та батьківського колективу.
      Місце проведення: святково прибраний актовий зал. На стінах висять стенди, які пропанують здоровий спосіб життя, плакат «Будь здоровим!».
     Учасники: до участі у святі запрошуються учні класу з батьками. У залі знаходяться гості (учні інших початкових класів та іх батьки); адміністрація школи.
     Обладнання: ноутбук, проектор, екран, аудіоколонки, комп`ютерна презентація, відеомульфільм, відеокліпи, музичний супровід, колажі (хороший настрій, рухова активність, режим дня, правильне харчування, особиста гігієна), конверти (з побажаннями від батьків; з наказом), сигнальні картки (сонечко, знаки дорожнього руху, кольорів світлофора, назв команд), макет світлофора, жезл регулювальника, таблиця (сигналів регулювальника дорожнього руху, АБВГД), скриньки з дзеркалами, стенд «Руки, гроші», бейджики (різнокольорові, червоні, синьо-зелені), дитячі мобільні столики, лавки, призи.

Хід свята

Відео,
музичний супровід
Облад-нання
(до початку заходу)
Учні сидять на своїх місцях у малих групах.


Учитель.

Увага!  Увага!

Файл 01;
Музика

Файл 02;
Фанфари
Комп.
Проек-тор
Екран
Колон-ки

Хід заходу
Учитель.       
    Доброго дня!
    Доброго здоров’я!
    Будьте  здорові! Любі діти!  
    Шановні батьки! 
    Поважні гості!
    Ми запрошуємо всіх вас
    На виховну годину у 2 – А клас.
    Приєднуйтесь до нас і маленькі друзі з інших  класів.
    Приймати участь  у нашому святковому заході.

Учні.
                     - Гостей наших радо усіх зустрічаєм,
        
                     -  Для них привітання від класу ми маєм.  
                  
                     -  Ми хочем, щоб ви всі щасливі були. 
                  
                     - Щоб ми ваші, діти, здорові росли.    

                     - Щоб смуток і горе назавжди пішли.

 Учитель.  А для того, щоб стало веселіше і смуток пішов, для любих батьків, заспіваємо пісню. А називається пісня (читаємо) «Тата і мами». 
А ви, шановні батьки, прошу вас,  приєднайтеся до дітей.  
Заспівайте і потанцюйте разом з нами, будь ласка!
Готуємося!
           Музика. Діти та батьки танцюють і  співають разом.
Текст пісні Наталія Май -  Тата і мами
Тата і мами, будьте ласкаві,
Плескайте дзвінко в долоні свої,
Тата і мами, разом із вами
Будемо дружно співати пісні!

Приспів:
Руки підіймайте,             
Щиро посміхайтесь!           
Хай лунає пісня на весь світ!
Руки підіймайте,             
Щиро посміхайтесь!           
Стане пісня радістю для всіх! | (2)

Щоби світило сонце ясніше,
Пісня лунала без краю-кінця,
Станемо в коло, будем дружніші,
Пісня об'єднує наші серця!

Приспів.

Учитель.     Молодці,  дітки!
                     Молодці, шановні батьки!
                     Покружляли  всі разом,
                     Плескали в долоні та посміхались
                     Здоров’я набирались.
 А зараз, дітки, давайте поміркуємо, чому так важливо мати міцне здоров’я?

Декламування віршів дітьми.
-       - Хто здоровий, той сміється,
-        
-       - Все йому в житті вдається,

-       - Хто здоровий — не сумує,

-       - Над загадками мудрує.

-       - Хто здоровий, той не плаче,

-       - Жде його в житті удача.

-       - Тільки треба знати,

-       - Як здоровим стати.

Учитель.  Як здоровим стати?    Як здоровим зростати?
 Ми пригадаємо з вами  під час мандрівки до «Країни Міцного Здоров’я».
Тема заходу - « Стежки країни Здоров’я»
Девіз:   Будь здоровим! Рости здоровим!

Сьогодні на святковому заході ми будемо грати, жартувати, міркувати і відпочивати.
А подорожувати стежками Країни Здоров’я ми будемо групами. 
Діти, розкажіть про себе шановним гостям!
Перша група:        - МИ
Вся група:             - Різнокольорові!
                               -  Різні і цікаві!

Друга  група:          - МИ
Вся група:               - Синьо - зелені!
                                - Дружні і відповідальні!

Третя група:          - МИ
Вся група:                - Червоні!
                                 -  Щирі та кмітливі!
 Учитель.  А всі разом ми: А – активні
                                               Б - бадьорі
                                               В – веселі
                                               Г – гарні
                                              Д – дружні
Учитель.    Діти, а на яких двох основних законах здоров’я тримається Країна Міцного Здоров’я?
Учні.           -  Це закон – Здоровий спосіб життя.
                     -   І закон  –    Безпечна поведінка.

Учитель.    А зараз, діти.  ми  з  вами  потрапимо до Країни Здоров ’я і познайомимося із охоронцями цієї країни.

Дивимося мультфільм (читаємо) «Охоронці Здоров’я»







Учитель.   Тож  давайте пригадаємо стежки   Країни Здоров’я граючи в гру «Пригадай!» 

        Стежки Країни Здоров’я:
-       - Хороший настрій
-       - Рухова активність
-       - Режим дня
-       - Правильне харчування
-       - Особиста гігієна
( Вчитель по черзі кидає учням м’яч, вони відповідають)
Учитель.  Молодці, дітки, знаєте стежки Країни Здоров’я.
А зараз зверніть увагу на екран, подивіться, як доброзичливо вам посміхається казкове сонечко і говорить: «Починай кожен свій день з усмішки».

 А чи з хорошим настрієм ви подорожуєте? Посигнальте, будь ласка, карткою «Сонечко», якщо настрій добрий.

А наші маленькі гості – нехай піднімуть руку, якщо їм весело. Посміхніться один одному, бо ви на стежці «Хорошого настрію» Країни Здоров”я». Дуже добре! Молодці!

Учитель.       Мої любі учні! Подорожувати  стежками  Країни Міцного Здоров’я ми будемо різними видами транспорту, а також  пішки. Тож давайте пригадаємо найголовніші знаки дорожнього руху та правила безпечної поведінки під час дорожнього руху.
-       - Як називається цей знак? (Пішохідний Перехід. Доріжка для пішоходів. Рух пішоходів заборонено. Підземний пішохідний перехід. Надземний пішохідний перехід).

А зараз граємо в гру  «Червоний – зелений».
-       Пішоходи, Світлофор, Регулювальник готуємося до гри, займіть свої місця. (Готуються і всі класи)

Світлофор: 
                      Червоний – стійте!
                      Жовтий – готуйтесь!
                      Зелений – крокуйте!
Регулювальник в цей час сигналізує жезлом.
 Учитель.         Дуже добре.  Молодці!  Сідайте!

А зараз, діти, ми з вами, перевіримо, чи вмієте ви  берегти  таємниці.

Учитель.     У нас є три однакові чарівні скриньки.                      (Асестенти піднімають скриньки на розносі).

Зазирнувши до них, ви зможете побачити найголовнішу людину на Землі для ваших батьків.. Спочатку ми нікому про це не будемо розповідати Домовились?    
              
 (Асистенти підносять дітям скриньки. Учні по черзі дивляться у чарівну скриньку, де розміщене звичайне дзеркало).

Учитель:    Тепер, коли всі зазирнули до чарівної   скриньки, я дозволю вам відкрити наш секрет.
                  
                   — Кого ви побачили?
                  — То хто ж найголовніша людина на Землі?
(Лунають відповіді)
                   — Так, кожен з вас – головний, важливий, особливий і неповторний для тата і мами.
                  Ви – особливі для них. Хоча кожну людину потрібно любити, цінувати і оберігати.

Ваші батьки оберігають вас навіть тоді, коли їх немає поруч з вами. Тата й мами залишили частинку себе на стенді «Вони, піклуються про вас»,    

Учитель:     Дітки, зверніть увагу на екран. Пошукайте свого тата і маму.  Знайдіть їх.  Вони поруч!  Вони піклуються про вас, люблять і оберігають вас.
Ви впізнали іх!  

Діти, а ті батьки,  які зараз на нашому святі, мають вам дещо  сказати.

Батьки.
Здоров’я, любі діти, в світі головне.
А здоровий і веселий — щастя не мине!
Для вас побажання від батьків вам є.

(Батьки передають вчителю конверт  з  побажаннями)

Учитель.   Мої маленькі учні, батьки на смужці паперу написали побажання, на їх думку, найважливіші , для вас і поклали їх в конверт.
 Давайте зараз познайомимося з ними та розподілимо їх на дві групи граючи в гру « Хлоп – Топ»  

            Для гри нам потрібен Стенд з малюнком рук людини та грошей.

Перша група  -  побажання, здійснення яких тільки в ваших руках, тільки завдяки  праці, своїм зусиллям, наполегливістю ви зможете досягнути їх.
 Коли почуєте ці побаання - Хлопайте в долоні!
          
Друга група – побажання, речі, предмети, які можна придбати за гроші - Топайте ніжками!
               
        Вчитель (зачитує): знання, друзі, здоров’я, повага, родина, їжа, одяг, житло.
(Асистенти кріплять картки із побажаннями під малюнками).    

 Учитель.  - Так чи можна придбати здоров’я за гроші?
                   - Яку ми знаємо приказку про здоров’я та гроші?
      Діти.      «Здоров’я за гроші не купиш»

  Учитель.   - Які ще ми знаємо приказки про здоров’я
(Робота з залом)

Учитель. Діти, з побажаннями  батьків ми розібралися. Так?  Але перед початком заходу  батьки передали мені ще ось такий конверт. І це конверт з  НАКАЗ ом
                                                  (для  молодших школярів).
 Це наказ для кожного із вас.
Батьки,  зачитайте його нам будь ласка.

Батьки.
-       - Дитя, моє, ти любе!
-       - Щоб здоровим бути, треба навички здобути.
-       - Про здоров’я піклуватись,  перш за все – не лінуватись.
-       - І здружитися зі спортом, рідко ласувати тортом.
-       - Воду крижану не пити і ніколи не палити.
-       - Щоб знешкодити мікроби, руки мий  ти чисто.
-       - Не забудь щоденно їсти овочі та фрукти різні -
всі вони тобі корисні.
-       - Вранці й ввечері, мій друже, завжди-завжди чисть ти зуби.
 Учитель. Дякуємо, шановні батьки, за вашу турботу, побажання та наказ.

А нас чекає стежка «Рухова активність»,(увага на екран)
Кожен день по розпорядку
Маємо робить зарядку.
Для здоров я вона ---- плюс
Намотай собі на вус.
          Тож робимо Фізкультхвилинку «Хмаринка»

Учитель.      Добре, сідайте, будь ласка. Молодці!
І ми з вами продовжимо подорожувати стежками «Здорового способу життя» і розглянемо колажі  стежок:  Режим дня,   Особиста гігієнаПравильне харчування.
(Колаж – це картина з різних малюнків, але однієї тематики).
Тож зараз слухаємо інформацію, презентацію про стежку  «Режим дня», яку підготували учні групи «Синьо – зелені». Готуйтесь, будь ласка! Вам слово.

Учні:     - Що означає «Режим дня».?
              -  Це означає вставати в один і той же час;
              -   чистити зуби;
              -  їсти;
-                      - гуляти;
-                     - вчитись;
-                     - відпочивати;
-                     - лягати спати.
        Всі:         здоров я зберігати.

Учитель.     Молодці, дітки.
                     Отже, щоб бути здоровим,
                     Треба дотримуватись режиму дня.
 А «Червоні» розкажуть нам про стежку «Правильне харчування»
Учні.       -  Без їжі людина не може жити.
                -   Вживай більше овочів,
                -  фруктів,
                -  молочних продуктів,
                -  м’ясо
                - рибу,
                - яйця
                - та хліб
          Всі:  здоров я знайдеш тільки в них!

Учитель.    Молодці дітки! Знаєте, що корисно їсти. Бо народна мудрість говорить:
                     Хто багато років
                     Хоче жити,
                     Той правильно їсти
                     Повинен вміти.
Сідайте, добре!
Учитель.    А діти групи «Різнокольорові» розкажуть нам про стежку «Особиста гігієна»
Учні.      -    Нам всім треба пам’ятати:
               -    Вранці та  ввечері вмиватись.
               -    Зуби чистити щодня.
               -     Руки мити,   нігті стригти
               -    І смітити. не потрібно.
               -   Одяг  чистими тримати.
                -   Про  взуття не забувати.
          Всі:   Та здоров я добувати!
Учитель. Так, дітки.
                  Щоб бути здоровим
                  Треба дотримуватись
                  Правил особистої гігієни.   
А лікар Айболіт із Країни Міцного Здоров’я вам бажає «Будьте здорові!». Він бажає всім нам міцного здоров’я.
 (Звертає увагу учнів на екран).

Учитель.       А зараз давайте перевіримо, чи знаєте ви правила збереження та зміцнення здоров’я і пограємо в
гру  «Корисно, шкідливо».
Я буду говорити фрази, а ви – відповідати «корисно»,  якщо це корисно  для вашого здоров’я і сигналізувати  зеленим кольором, а якщо «шкідливо»червоним. Приготуйтесь, будь ласка!
-  Робити зарядку          (корисно)
- Умиватися й чистити зуби
- Смоктати пальці          (шкідливо)
- Гризти нігті
- Сутулитися за столом
- Човгати ногами
- Їсти багато солодкого
- Провітрювати приміщення
- Вживати вітаміни

Учитель.   Молодці, дітки, ви знаєте, що корисно, а що шкідливо для вашого здоров’я !
А чи зможете ви показати мімікою та жестами ознаки здоров’я.

 У нас зараз буде конкурс на звання найкращого актора міміки та жестів.

Учитель.   Я буду давати вам всім завдання показати будь – яку ознаку здоров’я, а ви  без слів, лише тільки за допомогою міміки і жестів виконуєте це завдання.

У кого буде виходити найкраще, отримають звання найкращого актора міміки та жестів.

Учитель.      І так граємо в гру – конкурс  «У світі жестів і міміки»

-       - Гарний апетит
-       - Здорові зуби
-       - Міцний сон
-       - Веселий настрій  (Усміхніться своєму сусіду, побажайте йому здорвя)
Наші вчителі уважно спостерігали за вашою грою і той хто на їх думку найкращим був актором отримають нагороду.
Прошу  до сцени…  (Нагородження найкращих акторів).   Молодці!

Учитель.
Здоров’я , дітки, треба берегти, бо його важко відновити.
А чи все ви робите щоб зберігти  здоров’я?
Давайте пограємо  у гру «Овації».
Встаньте ті, хто:
-       - Не має шкідливих звичок (поаплодуйте їм)
-       - Любить фізкультуру
-       - Грає в спортивні ігри
-       - Дотримується режиму дня
-       - Любить чистоту
-       - Робить ранкову гімнастику
Учитель.   Молодці!

А зараз давайте всі разом виконаємо веселий, рухливий танок « На полянці зайці танцювали»



  Учні.        -  Найбільше багатство – здоров’я людини,
    -  А люди здорові – багатство країни,
                   -  А будуть здоровими діти рости,
                   -  То буде країна багатством цвісти.

Учитель.      Ростіть здоровими і сильними,
                      Добрими і мудрими!

                     - Здоров’я (всі) це сила!  
                     - Здоров’я –  (всі) це клас!  

                     -   Хай буде  здоров’я
                         У вас і у нас!

Учні.            До побачення!

Учитель.     До нових зустрічей!
                      Наше свято завершено!

























Файл 03;      
Пісня  «Тата і мами»






Файл 04;      
Відео «Тата і мами»




























Файл 05;
«Міркуй!»




















Файл 06;
«Стежки країни Здоров’я»












































Файл 07;
«Охоронці здоров’я”

Файл 08;
Відео Мультфільм




Файл 09;
Стежки країни Здоров я





Файл 10;
«Хороший настрій»

































































Файл 11;
12; 13;
Фото батьків






































































Файл 14;  «Рухова
активність»





Файл 15;
Відео «Хмаринка»













Файл 16;
«Режим дня»


















Файл 17;
«Правильне харчуван-ня»

























Файл 18;
«Особиста гігієна»

















Файл 19
Лікар Айбо-літ



































































Файл 20;
Музика.
Танець «Зайці танцювали»
















Файл 21;
Музика

























































































Картка
(1)









Бейд-
жики (2)
















Стенд АБВГД
(3)




































Колаж «Хоро-
ший наст-рій» (4)

Карт-ки«Со-нечко» (5)







Знаки дорож-нього руху (6)









Сигнали світло-фора  (7)



Сигнали ре-гулювальника (8)

Макет «Світ-лофор»
Жезл (9)


Скри-ньки з дзерка-лами


































Кон-верт  з побажаннями (10)

Стенд
«Руки, гроші» (11)



















Кон-верт з нака-зом  від батьків (12)




















Колаж «Рухо-ва
актив-ність» (13)
















Колаж «Ре-жим дня» (14)
















Колаж «Правильне харчу-вання» (15)






















Колаж «Осо-биста гі гієна» (16)






















Сигна-льні картки










































Призи











































Спортивно-виховний захід «Веселі звірята» 

для учнів першого класу
(В рамках проведення Форуму педагогічних ідей  «Урок»)

Тема.  Спортивне свято «Веселі звірята»
Мета: сприяти зміцненню учнівського та батьківського колективу; заохочувати до розвитку сили, спритності, зміцненню здоров’я та дбайливого ставлення до нього; пробуджувати почуття дружби, колективізму.

Місце проведення: святково прибраний спортивний зал. На стінах висять стенди, які пропанують здоровий спосіб життя, плакат «Будь здоровим!».
Учасники: до участі у святі запрошуються учні перших класів з батьками. Склад команд: дві  команди учнів – по 5 дітей; дві команди батьків –  по 5 чоловіків. В кожному конкурсі беруть участь одночасно дві команди (учнів або батьків). У залі знаходяться вболівальники і гості.
Судівська бригада: журі складається з представників адміністрації школи, вчитель фізичної культури, психолог школи.

Обладнання: ноутбук, проектор, екран зі стійкою, аудіоколонки, комп`ютерна презентація, відеомульфільм, відеокліп, музичний супровід, стіл, стільці, папір, ручки, призи, грамоти, медалі, конверт, гімнастичні палиці, кеглі, мішечки із сіллю, обручі, м’ячі, клющки, шайби, канат.

Порядок проведення свята

Відео, презентація, муз.супровід,
Обладнання
(до початку свята)
Заставка «Спортивне свято «Веселі звірята» (01)
 Музика
Заставка «Увага!» (02)
Фанфари
Ноутбук
Проектор
Екран
Колонки
Ведучий:
Всім, всім добрий день!
У нашій школі свято
Чути гомін, жарти, сміх.
Ми зібрались привітати
Фізкультурників усіх.

Наше спортивне свято називається «Веселі звірята». Отже, спочатку ми всі разом подивимося казку про те, як у лісі  звірята брали участь у спортивних змаганнях.
           (перегляд казки)
Ведучий:
Діти, чи сподобалась вам казка?







Казка для дітей. «Спортивні змагання. Хрюнчик і Хрянчик» (03)

Ведучий:
А хто це до нас завітав?
           (до залу вбігають двоє зайчат )
Зайчата (разом): Доброго дня! А чи впізнали ви нас?
Діти: ?????
Зайчик 1:  Я – Хвостик!
Зайчик 2:  Я – Носик!
 Зайчата (разом): Ми зайчата із казки, яку ви щойно дивилися!
Зайчик 1:  Я – сильний, сміливий!
Зайчик 2:  Я – мічний, хоробрий!



Заставка «Хто ми?» (04)   Музика













Ведучий:  Зайчата, скажіть нам, а як ви стали такими спритними та швидкими?
Зайчик 1:   Я - щодня займаюся спортом!
Зайчик 2:   А я дуже люблю фізкультхвилинки!
Ведучий: Діти, а у вас на уроках є фізкультхвилинки?
Діти: Так!
Ведучий: Якщо так, то давайте покажемо нашим гостям,  як ми вміємо виконувати фізичні вправи!


У нас буде… фізкультхвилинка! Її проведе вчитель фізкультури … Всі встали і зайняли свої місця у залі.  (шикування у залі)
(проведення фізкультхвилинки)
Ведучий: Діти, Хвостик та Носик прийшли  до нас  зі своїми друзями:  друзями-зайчатами та  веселими, спортивними більчатами. Давайте їх привітаємо!
Зустрічайте, зайчат! (вихід команди)


Ведучий: Зустрічайте, більчат! (вихід команди)



Ведучий: У нашому спортивному святі будуть брати участь дві найсильніші, найспритніші, найдружніші команди - команда «Зайчата»  (всі разом)
Наш девіз:
Ми зайчата молодці
Спорт ми любимо усі!

 Ведучий: і команда «Більчата» (всі разом)
  Наш девіз:
Любим дуже ми стрибати
Так, як вчила білка-мати










Заставка «Фізхвилинка-розминка» (05)

Відеокліп «Зарялка. Танці-зігріванці» (06)



Заставка «Зустрічайте,зайчат!» (07)
Музика

Заставка «Зустрічайте,більчат!» (08)
Музика

Застава (малюнок зайчат та більчат)  (09)















(на підлозі  «крапоч-
ки»)




 Ведучий: А  оцінювати наших спортсменів будуть наші судді:
-          Директор школи
-          Заступник директора школи
-          Заступник директора з виховної роботи
-          Вчитель фізичної культури
-          Психолог школи
Діти, привітаємо наших суддів оплесками. Молодці!

Стіл, стільці, папір, ручки, призи, інструк-таж

Ведучий:   Спортивні змагання почати пора. Нумо всі дружно скажем: ФІЗКУЛЬТ – УРА!, – УРА!, – УРА!
Кролик приніс нам конверт з іграми і конкурсами (виходить кролик, показує конверт. Ведучий зачитує завдання.)
Увага, команди! Перше змагання «Стрибунці»



Конверт


Ведучий:
Змагання 1.    «Стрибунці»
 Команди учнів шикуються в колону по одному.  Попереду кожної колони на відстані 2–3 метрів розміщують кеглі. Ведучий кожної групи тримає гімнастичну палицю («лоша») двома руками і затискує між ногами. За сигналом на двох ногах стрибає між кеглями. Після цього повертається і передає «лоша» наступному гравцю.

Заставка «Стрибунці» (10)    
Музика (11)    


Гімнасти-чна пали-ця «Ло-ша»,
кеглі

Ведучий:
Змагання 2.     «Гарна постава»
 Команди учнів шикуються в колону по одному. На голову кладуть мішечки із сіллю, руки тримають на поясі і під музику йдуть на носочках два, три круги.

Заставка «Гарна постава» (12)
Музика (13)

Мішечки із сіллю
Ведучий:  Команди, сядьте, відпочиньте, а на змагання запрошуються батьки.
Змагання 3.    Спортивний конкурс для батьків
 «Обручі»                     
Команди батьків шикуються в колону по одному. Попереду кожної команди лежать два обручі. За сигналом перші учасники навприсядки переносять обручі попереду себе, просуваючись таким чином вперед. Повертаються назад і передають естафету наступному учаснику своєї команди, який виконує теж і т. д.


Заставка «Обручі» (14)
Музика (15)





Обручі

Ведучий:
Змагання 4.    «Веселий м’яч»
Першим гравцям кожної колони учнів вручається по м’ячу, який після сигналу ведучого передається назад на витягнутих вгору руках над головою. Наступний -- передає м’яч знизу між розставленими ногами. Коли м’яч потрапляє в руки учасника, який замикає колону, він біжить на стартову лінію.

Заставка «Веселий м'яч» (16)
Музика (17)

Мячі баскетбо-льні
Ведучий:
Змагання 5.     «Кенгурята» (стрибки з м’ячем)
Гравці шикуються на лінії старту. За сигналом затискують між ногами великого м’яча і починають скакати до лінії фінішу, що знаходиться за 10-15 кроків від лінії старту. Якщо м’яч падає, його потрібно підняти з того місця і продовжити стрибки. Виграє та команда у якій м’яч повернувся до першого гравця раніше.

Заставка «Кенгурята» (18)   
Музика (19)   


Мячі футболь-ні
 Ведучий:
Змагання 6.   Спортивний конкурс для батьків «Естафета з клюшками»
Команди батьків шикуються у колону по одному. У першого гравця у руках клюшка, біля його ніг лежить ключка. По команді, направляючий веде ключку клюшкою, обводячи стійки, повертається назад і передає естафету наступному учаснику команди і т. д.
Заставка «Клюшки» (20)   
 Музика (21)    

Клюшки,
шайби
 Ведучий:
Змагання 7.   «Силачі» (спочатку учні, а потім батьки)
В цьому конкурсі беруть участь одночасно дві команди. Вони шикуються в колони один проти одного, лицем до суперника. Відстань між колонами 3–4 метри одна від одної, по центрі між командами накреслена лінія, на підлозі лежить канат. По команді учасники беруть в руки канат і за свистком починають перетягування. Виграє та команда, яка перетягла суперників за лінію.

Заставка «Силачі» (22)
Музика (23)

Канат

Ведучий:
Ой, і вправні ж наші малята! А які спритні наші батьки!
Час завершувати наше свято.
Надаємо слово нашим суддям.


Заставка «Веселі звірята»  (24)

Слово суддям. Вручення призів.
Заставка «Вручення призів» (25)
Музика


 Ведучий: І на завершення нашого спортивного свята кролик пропонує всім виконати танець веселих звірят! Займаємо свої місця у залі!
(Танець команд і всіх присутніх учнів і батьків)

Заставка Танок «Веселі звірята» (26)
Пісня «На поляні зайці танцювали»

Ведучий:
Сьогодні наші звірята гарно грались і змагались,
Час швиденько промайнув.
Тож всі здоров'я добре майте,
Дружбу з спортом не втрачайте.
Хай здоров'я вам прибуде
Не на день,  і не на рік,
А на довгий, довгий вік!
До побачення! Наше свято завершено!


Заставка «До побачення!» (27)     Музика








     
















































































































































































Урок української мови
 для учнів 3 класу
В рамках проведення Форуму педагогічних ідей  «Урок»

Тема.  Визначення наголосу у словах
Мета:  
-          навчальна: поглибити знання учнів про наголос, його роль в усному мовленні;   удосконалювати вміння правильно наголошувати слова; вичначати наголошений склад, наголошений звук  у слові;
-          розвивальна: розвивати у школярів комунікативні мовні компетенції та  формувати здатність вести здоровий спосіб життя;
-          виховна:  виховувати  стійку мотивацію й свідоме прагнення до вивчення української мови; вміння співпрацювати в парі, у групі;
Тип уроку: урок закріплення знань, умінь і навичок.
Обладнання: ноутбук, телевізійний збільшувач з монітором, аудіоколонки, комп`ютерна презентація, навчальний відеомульфільм, відеокліп, друкована таблиця, таблиці-опори, індивідуальні папки-підказки з таблицями-опорами, індивідуальні таблиці «Алфавіт» з рукописними буквами, індивідуальні сигнальні картки букв, картки із завданнями,  3 мікрофони, малюнок, предметні картинки, масажні килимки для ніг, масажні м`ячики для рук, гімнастичні палиці, мішечки із сіллю,  смайлики сонця,


Хід уроку

Моделювання уроку
Відео, прецентація, музичний супровід, інше
Обладнання
I.                   Вступний етап.
Учні стоять у теплих плотних носках на масажних килимках біля своїх парт, тримаючи в руках гімнастичні палиці.

- Увага, чи всі учні класу чули дзвоник на урок?
Учні. Дзвоник дав нам всім сигнал –
           Працювати час настав.

- І почнемо ми із вправ для гарної постави, щоб бути здоровими і красивими.






- Молодці! Сідайте, будь ласка!
- Прошу вас. Зверніть увагу на першу сторінку папки-підказки та пригадайте, як правильно сидіти за партою під час уроку.
- А зараз скажіть. Який у нас урок?
- А що ви очікуєте від уроку?
- Ваш смуток розвіє усміхнене сонечко.

        1.      Актуалізація опортих знань.
Групова робота.
-          Над якою великою темою ми зараз працюємо?
Учні.  Звуки та букви.

-          А що ми знаємо про звуки та букви пригадаємо всі разом  граючи в гру «Мікрофон».

Учні діляться на три групи, які мають назви кольорів: «червоні», «різнокольорові», «синьо-зелені»  (на грудях кожної дитини різнокольоровий бейджик)
-          Побажайте один одному успіху!

Діти тримають один одного за руки і промовляють: «Бажаю великого успіху у всьому!»

-          А яка з груп розпочне вікторину питань та відповідей допоможе вирішити палиця-дружби.
Вчитель підкидує палицю до гори, ловить її, а учні класу по черзі перебирають руки до кінця палиці. Чия рука дитини остання - та група розпочинає гру.
-          Відповідальні, приготуйте мікрофон.
Учні  задають та відповідають на запитання один одному.  Наприклад:
-  Що ми знаємо про звуки?
- Що ми знаємо про букви?
- На які дві групи діляться всі звуки?
- Які бувають голосні звуки?
- Які бувають приголосні звуки?
- Як пов`язані між собою голосні звуки та склади?
II.                Мотиваційний етап.
1.      Мотивація навчальної діяльності.  Етап «думання» над темою, метою, завданнями уроку.
- Діти, а тему уроку вам підкажуть ваші улюблені герої.  Увага на екран!
- Хто це?


-          Слухаємо діалог казкових героїв країни Українська мова.
Перегляд навчального мультфільму Українська мова. Наголос. Наголошені та ненаголошені голосні.
       2.      Визначення мети заняття учнями.
- Так як ви вважаєте, що ми сьогодні будемо робити на уроці?
      3.      Виділення проблемних («вузлових») питань.
- На шо вказує наголос?
- На який склад може припадати наголос?
- Яку роль виконує наголос?
4.      Остаточне формулювання теми, мети і завдань уроку.
III.             Операційно-пізнавальний етап.
1.      Пригадування теорії за таблицею-опорою.
- Візьміть папку-підказку. Знайдіть сторінку з визначеннями, які стосуються теми уроку.
- Наголос-це …?
- Наголошений склад-це …?
- Наголошений голосний звук-це …?

2.      Каліграфічна хвилинка.
- Відкрийте зошити. Нас чекає каліграфічна хвилинка. Але спочатку зробимо пальчикову гімнастику. Візьміть масажні м`ячики.
Учні.  Раз, два, три, чотири, п`ять –
            Вийшли пальчики гулять.
            Раз, два, три, чотири, п`ять –
            Починаєм працювать.
Робота у зошитах. Запис літер, складів, слів прописаних вчителем.





3.      Словникова робота.
·         Зверніть увагу на стенд «Українська мова», який радить українцям поповнювати свій словниковий запас.


- Увага! Прочитайте склади. Складіть з них слово.
- Що таке глечик?


·         Робота у парах.
- Зробіть звуко-буквений аналіз слова (диференційоване завдання)
           Повний, скорочений, або графічний розбір      слова.



4.      Музична фізхвилинка.




5.      Перевірка домашнього завдання.




6.      Закріплення мовного матеріалу.
·         Робота у групі.
Гра «Побудуємо піраміду»
Сьогодні будемо будувати пірамду з картинок. Зверху будуть предмети з короткими назвами, які складаються з одного складу, нижче – з двох, потім з трьох.
Учні кожної групи отримують картинки. Називають зображений на них предмет. Радяться між собою і знаходять для них місце на піраміді.

·         Індивідуальна робота з сигнальними картками.
-          Який склад в слові наголошений?
-          Який наголошений голосний звук?
-          Яка орфограма в слові?




·         Самостійна робота у парі. Перевірка оцінювання знань учнів.
-    Спишіть слова.
-    Поставте знак наголосу над буквами.
-    Підкресліть наголошений склад.
- Виділіть наголошений голосний звук          червоним кольором.

·         Взаємоперевірка й оцінювання між групами (міжгрупова робота)
          Гра «Як правильно?»
Ø  Потрібен наголос, малята! Без нього важко прочитати!
  1. У замку ніхто не жив. Двері замку були на замку. На горі височів старовинний замок. На дверях висів великий замок.
 2. Взимку поля вкриті снігом. Поля любить зиму.
 3. На березі пасуться кози. На березі пожовкло листячко.
 5. У книзі сорок сторінок. У сорок скрипучий голос.
7.      Рослині потрібне сонячне тепло. Сьогодні вдень дуже тепло.

Ø  Визнач наголос у парах слів:
Море – моряк       
Школа – школяр   
Риба – рибак
Почта – почтальон   
Сад - садівник

IV.             Корекційно-оцінювальний етап. Доповнення й узагальнення. Підсумки.



V.                Рекомендації до виконання домашнього завдання учнів.

 Диференційовані домашні завдання.
Заставка (1)




Заставка
«Дзвоник» (2)

Заставка «Вправи для правильної постави» (3)








Заставка «Урок укра-їнської мови»
(4)

Заставка «Звуки та букви» (5)


Заставка
«Мікрофон»
(6)

























Заставка «Фото дів-чинки Мова та її друга Суржик» (7)



Навчальний мультфільм

Заставка «Тема, ціль уроку» (8)













Заставка «Каліграфічна хвилинка» (9)























Заставка «Звуко-буквений аналіз слова»
(10)


Відеофільм «Україно, ми твоя надія» (11)

Заставка «Перевірка домашнього завдання» (12)



Заставка Гра «Піраміда» (13)















Заставка «Самостійна робота у парі»
(14)







Заставка «Самостійна робота у групі» (15)












Заставка «Промінці сонця» (16)


Заставка «Домашнє завдання у парі» (17)

















Ноутбук
Проектор
Екран
Колонки
Додаток 1 (№1)


Масажні килимки
для ніг
Гімнастичні пали-ці Мішечки із сіллю
Додаток 2

Папка-підказка
Додаток 1 (№2)
Індивідуальні смайлики сонця
Додаток 1 (№3)





Бейджи-ки
Додаток 1 (№4)





Святково прикрашена гімнастична палиця
Додаток 1 (№5)


Мікрофо-ни (один на групу)
Додаток 1 (№6)





















Індивідуальна картка «Таблиця- опора»
Додаток 1 (№7)


Масажні м`ячики
Додаток 2



Таблиця «Алфа-віт» з рукопис-ними буквами
Додаток 1 (№8)

Стенд «Україн-ська мова» Додаток 1 (№9)

Малюнок глечик
Додаток 1 (№10)

Таблиці-опори
Додаток 1 (№11)













Різноко-льорові квадрати піраміди.
Предмет-ні карти-нки
Додаток 1 (№12)

Сигналь-ні картки букв, умовних знаків
Додаток 1 (№13)

Картки із завдання-ми для пар
Додаток 1 (№14)






Картки із завдання-ми для груп





Куточок «Взаємо-перевірки» Додаток 1 (№15)


Стенд «Що робили?»
Додаток 1 (№16)











































































































































































































Сценарій свята для учнів  4 – х класів,  2019 н. р.
Прощавай, початкова школо!
Хід свята

Відео
Музич -
ний супровід
Облад  -
нання
Дії
(до початку заходу)
Стоять лавки:
·         Праворуч - для учнів 4–Б класу;
·         Ліворуч - для учні 4–А;  4-В класів;
·         Дитячі маленькі столики  з атрибутами;
·         Ліворуч – стільці  (14 шт.) для:
 адміністрації закладу – 3шт.,
 вчителів: фізичної культури - 2 шт.,
 логопедів – 3 шт.,
 інформатики-1 шт.,
 іноземної мови – 1 шт.,
 ритміки.  - 1 шт.
 співу – 1 шт.
 трудового навчання – 2 шт.

Звучить Музика «Пісні про школу на випускний»

Гості збираються, сідають на свої місця.
Учні 4-х класів (святково вдягнуті)зустрічають їх у центрі зали.
Файл 01;
Відео




Комп.
Проек-
тор
Екран
Колон-ки Мікрофони












Урочиста частина

Учні (по черзі) читці 4-А, 4 - В класів
- Увага!
- Увага!
- Шановні друзі!
- Ми сьогодні зустрілись,
- У тіснім нашім крузі.

- На радісне свято —
-  Веселе,
- Чудове,
- Ми всі закінчили
Всі учні Разом:     Початкову школу! 

(Входять  вчителі)
Вчителі:  (по черзі)
-         Доброго дня!
-         Шановні гості.
-         Вчителі!
-         Батьки!
-         Дідусі!
-         Та бабусі.
-         Ми зібралися  на свято
Всі учні:      Прощавай, початкова школо!

Вчителі виходять.


Учні Співають пісню   «Прощавай, початкова школо!» Музика і слова Анни Олейнікової. (1 куплет)


 
 
 
 
Учні Сідають на свої місця. 
 
 
 
Залишаються читці 4-Б класу
 (по черзі)

-  Було це неначе вчора,

- Прийшли ми до школи, у клас. 

- Робили ми перші кроки,

- Навчалися - кожний час.
- Тож давайте заглянемо в минуле
- І згадаємо,  як це було.

 СЛАЙД ШОУ З ФОТОГРАФІЙ
(Перегляд)





(Входять  вчителі)

Вчителі:
-         Дорогі діти!
-         Пригадайте!
-         Чого ви навчилися в початковій школі.

Учні: ( по черзі)
-читати,
- писати,
- рахувати,

- малювати,
- ліпити,
- співати

- танцювати,
- любити свій рідний край.

Вчитель.
Тож давайте всі разом  станцюємо. 
 
Флешмоб


Інтерактивний ТАНОК  « Ми - українці»

Учні:    4-А класу   
-         А зараз про життя шкільне,  яким воно було,                
-          Покаже відео – живе, навчальне і смішне.
-          Дивіться Сценки Всі:  ВЕСЕЛИНКИ

(Учні готуються – вдягають свої атрибути)

Сценка 1.     «На уроці»   

Вчитель, учень, автор:

— А тепер спробуйте цю задачу, — запропонував учитель учням.
Не минуло й хвилини, як наш Микола підвів руку:
— Я вже!
— Що — розв'язав?
— Та ні... спробував. 

Сценка 2.     «На перерві»   

Учениці:

— Дай мені твоєю ручкою попи­сати!
— А хіба твоя зіпсувалась?
— Та ні... Вона припускається бага­тьох помилок. 

Сценка 3.     « Розмова»

  Вчитель,, учень:

— Сергію, ти зізнався вдома, що одержав погану оцінку за контрольну роботу з математи­ки?
— Так.
— Ну і що? — А нічого. Тоді якраз у нас нікого вдома не було. 

Сценка 4.     «Вдома»

 
Татусь, учень):

— Татусю, допоможи мені задачу розв'язати.
— А ти вже над нею думав?
— Так.
— І що ж придумав?
— Що краще запитати в тебе.





Учні:  4-В класу
-         А зараз, шановні  гості, ми вам заспіваємо
-          Всі:   ЧАСТІВКИ

Приготуйте фотоплівки!
Зараз дружно весь наш клас
Заспіває ще й частівки
І для себе, і для вас! 

Вже позаду початкові,
Перейшли у 5-й клас,
Хай приймає старша школа 
У свою сім'ю і нас. 

Всі навчилися писати,
Ну і я навчився теж.
Кажуть вчителька і мати:
«З ліхтарем не розбереш». 


4 – В кл.
Як були ми ще малими,
Всі казали: малюки.
А тепер не малюки ми,
Ми тепер — випускники! 
4 – В кл.
Ми навчились рахувати
І письмово, і в умі.
Нам не треба калькулятор,
Калькулятор — ми самі. 


4 – Б кл.
Ой, провчились всі ці роки
Ми ну просто залюбки!
На уроках ми - сороки,
На перервах — козаки! 
4 – Б кл.
Ми, звичайно, не найстарші,
Але вже й не малюки.
Знають всі: четверті класи 
— Це також випускники.


Учні:  читці 4-Б класу
- Ми всі закінчили четвертий клас

 - І старше життя вже чекає на нас.

- Велике «спасибі»  всім вчителям

- За те,

Разом:     Що навчали ви нас!


Вчитель.
-         Тож привітайте шановних вчителів.

Діти вітають вчителів  кульками із надписом
" дякуємо"



Учні:  читці 4-А,  4 - В класів

- Дорогі тата і мами, 
- Дідусі та бабусі!
 - Хай вам сонце дарує

- Ясне проміння,

 - Земля:

- стиглий колос
- і щедрі плоди.

- Воду-
- криниця,
- небо-
 -  зірниці,
- А діти -
- усмішку завжди.


 Вчитель.

Шановні батьки! Запрошуємо всіх вас

-         до спільного кола;

-          на родинний танець;

 

(Танок батьків і дітей)

Флешмоб
(Інтерактивний ТАНОК « Тата і мами»)


Вчитель.  
Слово для привітання випускників початкової ланки надається директору школи – Ірині Іванівні.

(Виступ директора школи)




Учень4-Б класу
Шановні гості! Для вас звучить пісня «Кличе нас  пятий клас на побачення»

Всі випускники співають пісню «Кличе нас пятий клас на побачення»







Вчителі:
-          Шановні діти! Привітати вас із вашим світом прийшли і веселі та смішні клоуни.
-          Зустрічайте їх оплесками.


Ігрова частина

Шоу веселих Клоунів

































































Вчителі:
-          Дорогі учні!
-          Часом для щастя багато не треба: 

- Пілотові - досить чистого неба,
- Вчителю - ваша охота до книжки,
- Стрічному - досить буває усмішки. 
- Мамамщоб діти здорові зростали.

Вчитель.
Дітки! А що ж потрібно вам?


Учні    (4-А, 4-Б, 4-В)

- А дітям для щастя потрібно чи мало:

-  Знайти такого птаха,
    Щоб мир і спокій був
    Під кожним дахом.

- Матусенька поряд.

- Небо у зорях.

- Сад у цвіту.

Вчитель:
- Зустрічайте,   ПТАХА  ЩАСТЯ!
  

Під музику з'являється Птаха Щастя.
 
Я — Птаха Щастя!
Хто мене в серці має,
Того удача і радість не обминає! 

Вчитель:

( ТАНОК     птаха  під пісню «Щастя»)







Ігрова частина

·        Шоу веселих Клоунів



Файл 02;
Фанфа-ри



































Файл 03;
Пісня «Проща-вай, по-чаткова школа»





















Файл 04;
Слайди фото

























Файл 05;
 Відео. «Діти Украї-ни»



Файл 06; 
«Весе-линки»
















































Файл 07; 
«Частів-ки»






























































Файл 08; 
Відео «Вчите-лі»





































Файл 09; 
Відео «Тата і мами»


















Файл 10; 
Відео «Кличе нас 5 клас…»










Файл 11; 
Шоу веселих клоунів

































































Файл
08;
Музика



Файл 09;
Відео «Щас-тя» Наталія Май






Файл 10;
Шоу Веселих клоунів



































































































Українські приладдя





Приладдя для сценок






Табличка №1







Табличка №2







Табличка №3










Табличка №4












































































Кульки










































Батьки











Дипло-ми
Подяки


Чита-ють Читці

4-А







4-В








Вчите-лі
















Співа-ють всі











Читці
4-Б













Дивля-ться








Вчите-лі



Чита-ють
4-А



4-В


4-Б




Тан-цюють
учні
4-х класів



Читці
4-А






Читці
4-В









4-А








4-Б








4-А















Співа-ють по черзі

4-А















































Читці
 4 – Б











Вручення кульок








Читці 4-А













4-В
















Тан-цюють всі разом








Виступ дирек-тора




Читець
4-Б


Співа-ють із соліс-тами


Я досліджую світ
Тема.  Помідор – овоч, який вживає людина.
Мета:  
-         навчальна:   формувати знання школярів про помідор, як овочеву культуру, його застосування;  вміння виділяти і розпізнавати зовнішні  ознаки рослини (розмір, колір, форма, гладкість поверхні, смак);

-         розвивальна: розвивати у дітей мовні навички;  діалогічне мовлення та моделі відповіді на запитання з допомогою вчителя;  

-         виховна:    виховувати любов до природи;  товариськість, бажання дружити, грати разом.

Тип уроку: урок формування нових знань, умінь і навичок
Обладнання: ноутбук, телевізійний збільшувач з монітором, аудіо-колонка; навчальний відео-мультфільм «Вчимо овочі», відеокліп, відеоролик страв із помідорів; стенд «Спочатку – потім»,  «Сьогодні»;  опорна таблиця  «Овочі», «Помідор», «Правильно сиди за партою»,   «Частини обличчя» (очі, долоні, ніс, губи);  індивідуальний план роботи на уроці,  сигнальні  картки (кольорів, геометричних фігур), пазли,   картинки для розфарбовування, жетони; демонстраційні помідори, смайлики сонця;  масажні килимки для ніг (із камінців; із гудзиків )

Хід уроку

Моделювання уроку
Відео,
музичний  супровід
Обладнання
Під звуки музики «Шкільна пісня», »Школа», музика і слова Н.Май,  здобувачі освіти готуються до уроку (вдягають теплі шкарпетки, знайомляться з розкладом уроків на день).
-         Готуємось до роботи.
-         Вдягаємо носочки.
-         Підходьте до стенду «Спочатку-Потім»

I.                  Вступний етап.  КОЛО.
Учні стоять у теплих, щільних шкарпетках на масажних килимках біля стенду «спочатку – потім».
- Увага, спочатку діти прийшли до школи.
- Лунає дзвоник?
- А потім – коло.
- Граємо, навчаємось разом.
- Сіли  на велику ковдру. Обличчям до білої магнітної  дошки.  Руки на коліна.
- У нас коло. Гра «Пригадай!»

 Вчитель стоїть біля дошки з указкою та звертає увагу учнів на потрібну інформацію на дошці (в двох місцях).
-         Пригадайте!  Зараз пора року – осінь (Повторіть) . Пізня осінь. Скоро зима.
-         Місяць – листопад. (Повторіть). 
Листя впало з дерев.
-         Сьогодні – середа (Повторіть).  Вчора був вівторок. Завтра- четвер.
-         27 число.
-         Погода – хмарна.


(Учитель сідає на ковдру біля учнів)
-         Пригадайте!  У нас коло. 
-         Я – Таня.
-         Я – Люда.
-         Я - ….(Учні по черзі називають своє імя)
-         У нас коло.

-         Пригадайте!
-         Дружать тваринки. Дружать діти. (Увага на малюнки)
-         Підніміться, будь ласка.  Візьміться за руки.  Ми друзі.
-         Поклали руки одна на одну.  Граємо разом. Обніміться (гра «Обнімашка»)

-         А зараз побігли на свій масажний килимок.
 (Діти біжать на масажні теплі килимки).

-         Вас чекає дівчинка.  Наш друг.

-         Ми будемо робити зарядку.
-         Руки вниз. Руки вгору,  Руки в сторони. Руки вперед. Присіли.  Встали.
-         Молодці! Килимок під парту. Коло закінчилось. Промінчик посміхнувся.

II.         Пропедевтична підготовка школярів до сприйняття матеріалу (для вивчення нового)

-         Сіли правильно, красиво. Поклали мішечок на голову.  Спина рівна.
(Діти поклали на голову мішечок із сіллю).

-         Пригадайте!  Зараз осінь, на вулиці хмарно, день середа, 27 число.
-         Спочатку урок «Я досліджую світ», а потім «Перерва», цукерка.
-         Ми будемо робити масаж долонь.
-         Молодці! (Роздача жетонів)


-         Увага на екран!
-         Зустрічаємо друга Льолика.  Слухаємо. Дивимося.

(Учні переглядають мультфільм «Вчимо овочі. Розвиваючі мультфільми»)
·        Овочі (вчитель перегортає  картинку )
·        Капуста
·        Картопля
·        Морква
·        Помідор  (вчитель перегортає  картинку )

III.      Формування нових знань.
-         Пригадайте! Овочі.
-         Це рослини. Їх багато.
-         Вчора ми досліджували картоплю.
-         Сьогодні – досліджуємо помідор.   
-         Скажіть:  помідор.

-         Досліджувати будуть очі. (Покажіть  - очі)
-         Досліджувати будуть – долоні. (Покажіть)
-         Досліджувати буде ніс. (Покажіть)
-         Досліджувати будуть губи, ротик. (Покажіть  - губи)


-         Ми будемо досліджувати помідор.
-         Подивіться.
За розміром помідор буває великим та маленьким?
-         Покажіть великий,  маленький.

-         А якого він кольору?  Покажіть картку. (Червоний).


-         А яку геометричну фігуру нагадує?        ( Коло)


-         Закрийте картку.     Покладіть на місце.

-         А який помідор на дотик? Погладьте його.
          (Гладенький, приємний на дотик)


-         А чим пахне?   (Пахне помідором)

-         Діти,  помідор – це їжа.

-         Дивимося на екран. Страви із помідорів.
(Школярі переглядають ролик страв із помідорів)

-         Погляньте діти їдять помідори.
(Школярі розглядають картинку)



-         То який помідор на смак, скуштуйте.
 (На тарілочках дітям підносять шматочки помідора.  Учні смакують)



IV.      Повторне звернення школярів до щойно отриманим знанням

-         Та чи можна  їсти помідори? 

Висновок.   Помідор - це їжа.
         Люди їдять помідори.

Помідор:
·        Великий та маленький
·        Червоний
·        Округлий
·        Гладкий
·        Пахне помідором
·        Смачний

-         Молодці! Дослідили помідор.
 (Вручення жетонів)


      V.  Систематизація узагальнення отриманих знань

-         Складіть  пазли картинки.
(Учні складають пазли.  Отримують жетони)


-         Погляньте, знайдіть помідор.
-          Обведи контур великого помідора.  Обведи контур маленького помідора.
(Діти по черзі біля дошки обводять контур великого та маленького помідора)

-         А зараз розфарбуйте помідор.
-         Молодці! Промінчик Вам посміхнувся.
 (Роздача «жетонів»)


-         А зараз нас чекає відпочинок. Відпочиваємо, радіємо разом з друзями пінгвінятами. Танцюємо.
Взяли килимки.  (Діти танцюють)



-         Танцювали  і працювали на уроці добре.
Смакуємо цукерку.


-          Лунає дзвоник. До розкладу.

Заставка
«Шкільна пісня»
«Школа»


















































Мультфільм «Вчимо овочі»































Відеоро-лик страв із помі-дорів












































Фізхвилинка
«Веселі пінгвінята».






Ноутбук Екран
Колонка

Масажні килимки
для ніг
(камінці)

Стенд «Спочатку-Потім»
Указка







Стенд «Сьогодні»
Указка.















Малюнки «Тварин- друзів»

Стенд «Дружити»


Килимки


Таблиця

Жетони




Таблиця «Правильно сиди»


Масажні мячики
Жетони


Таблиця-опора
«Частини обличча»


Таблиця-опора
«Овочі»,
«Рослтни»
«Картопля»








Таблиця-опора
«Помідор»



«Частини обличчя»





\Великий ,
маленький помідори.
Сигнальні картки.

Колір


Геометричні фігури.










Картинка Діти їдять помідор


Тарілка із шматочками помідора













Жетони



Пазли
Жетони

Таблиця-опора
«Помідор та огірок»


Олівці
Жетони







Сонечко
Цукерка